Христо Терзиев представи редки текстилни техники за изработването на капански китки. За демонстрацията занаятчията получи грамота за принос в съхраняването и продължаването на традициите в народните занаяти, публикува вестник „Екип7“.
Христо Терзиев представи редки текстилни техники за изработването на капански китки. За демонстрацията занаятчията получи грамота за принос в съхраняването и продължаването на традициите в народните занаяти, публикува вестник „Екип7“.
Клуб „ДИНАМИЧЕН УЕБДИЗАЙН“ с ръководител инж. Христо Терзиев прие предизвикателството да участва на Националния ученически журналистически конкурс „Григор Попов” в направление „Публицистични материали за вестник“
Вече четвърта година функционира клуб „ДИНАМИЧЕН УЕБДИЗАЙН“ в ППМГ с ръководител инж. Христо Терзиев, а за втора година младите уеб дизайнери под ръководството на своя преподавател разработват онлайн версия на училищен вестник и заедно с клуб „Фотография и журналистика“ с ръководител Даниела Куманова правят реален и възможен вестник – „ФОТОКОМЕНТАТОР“ – онлайн вестник в ППМГ „Акад. Н. Обрешков“.
Националният ученически журналистически конкурс „Григор Попов” се организира от ЦПЛР Център за ученическо, техническо и научно творчество-Разград със съдействието на Община Разград, РУО-Разград, Националния дворец на децата и Министерството на образованието. Конкурсът носи името на бележития разградски журналист Григор Попов – редактор на в. „Разградско слово” в периода 1922 – 1944 г.
Сред целите на конкурса са: да се популяризира личността на Григор Попов; както и да се провокират участниците да наблюдават света около себе си, да пишат по всички теми и проблеми, които ги вълнуват, излагайки личностна позиция, повишаване интереса на учениците към творческа, изследователска, събирателска и краеведческа дейност; популяризиране на добрите новини, възпитаване в социална и гражданска ангажираност, отстояване на позиция, универсалните човешки ценности: доброта, човечност, милосърдие, съпричастност.
В творческата надпревара могат да участват ученици от цялата страна от II до XII клас в три възрастови групи: II-ІV клас, V–VIII клас и IX – XII клас. Конкурсът е в 3 раздела: публицистични материали за вестник, ученически вестници и радиожурналистика, като всеки от разделите има подраздели съобразно журналистическите жанрове.
В чата:
- Здрасти! Какво следваш?
- Bulgarska filologia!